Re:Do tankoch

lukas | 24.05.2010

takze po prve 'do tankoch' sa gramaticky spravne pise do TANKOV. ja osobne si nemyslim, ze by bol nejaky problem medzi madarskou mensinou na slovensku a majoritnym obyvatelstvom. To ale neznamena, ze ak by som napr. potreboval lekarsku pomoc na juznom slovensku, aby na mna lekar hovoril po madarsky. Alebo ak by som si isiel kupit chleba a predacka mi nerozumie lebo nema pobrebu hovorit po slovensky. Ja zijem uz roky v Spojenom Kralovstve a vyhody, ktore maju mensiny na Slovensku su nad pomery ako v inych statoch EU. Neviem si dost zivo predstavit, ze napr. indovia alebo pakistanci by si v UK zacali narokovat zakon, podla ktoreho by sa v Anglicku hovorilo inak ako po anglicky. A toto je nieco co madari nikdy nepochopia. Ani keby si ich zeravou tycou platil. Ty tu pises, ze ci nas biju za to, ze hovorime po slovensky. Ano, skus ist mozno na juznu hranicu do baru a skus tam hovorit po slovensky (vlastna skusenost) a garantujem ti, ze budes mat velky problem s domacimi.Kto bije madarov? Za dalsie, pokial ma pamat neklame, tak v madarsku sa hovori po madarsky, takze nerozumiem preco tu pises, ci nam niekto zakazuje slovencinu. Ty aj ostatni zmyslajuci ako ty by ste si mali pochopit, ze ste na slovensku a nie v madarsku. Koniec koncov nikto vas na slovensku silou-mocou nedrzi. Ak sa vam nepaci, kazdy moze odist...
A zaverom asi tolko: pokial bude SMK nadradovat zaujmy 'svojej mensiny' nad zaujmy majoritneho obyvatelstva, tak dovtedy budeme svedkami tychto rozkolov.
(ps. tiez ma pocit, ze ak poslanci skladaju slub vernosti, tak tam slubuju obhajovat zaujmy vsetkych obcanov SR a nie zaujmy 10% obcanov SR!!!)

Pridať nový príspevok